Anténu Channel Master 180 už mám několik let, ale stále jsem se nezmohl na to, abych vyrobil polární závěs. V hlavě máme tento na obrázku z Primesatu. Nic co by se nedalo vyrobit. Nemáám svářečku, tak buď nakreslit a dovézt do kovovýroby a nebo udělat šroubované.
V týdnu a tento víkend jsem se trochu věnoval satelitu. Jak jsem psal nedávno, plánuji nějaké přesuny na stožárech a toto s tím souviselo. Parabola bylo doposud totiž umístěná na hlavním stožáru, na kterém je umístěna anténa Körner 15 na rotátoru. Protože je můj plán dát rotátor na patu stožáru, bylo potřeba parabolu dát někam jinam. Z materiálu co dům dal jsem tedy vyrobil držák pro uchycení do boku krovu zahradního domku. Takže anténa může být nejen o metr výše, ale také má plný rozsah natáčení (doposud byl na DiseqC motoru limit cca 75°E, neboť dále by anténa narazila do zdi a na západě to bylo 43W. Nyní je tady prostor volný a to umožňuje příjem od 80°E, kde se nachází satelit Express 80 až po Intelsat 14 na 45°W, tedy rozsah krásných 125°. Dále než 80°E stíní sousedův strom a také již střechy nedalekých domů. Další info v článku.
... celý článekV průzkumu orbitu v satelitním C pásmu jsem pokračoval na družici Express-AM44 na 11°W, ta neoplývá množstvím programů v KU pásmu a stejně tak tomu je v pásmu C, kde je jen několik datových transponderů a jeden jediný TV program Perviy kanal USA na frekvenci 3662 R. Signál je silný a příjem je možný i na menší paraboly. https://www.flysat.com/expressam44.php
Po čase jsem zase na parabolu přehodil C pásmové LNB Titanium Satellite a začal projíždět orbit od západu. Přikládám tedy pár screenshotů. Na parabolu Channer Master 180 jdou z této družice defacto všechny programy dle https://www.flysat.com/ses4.php. Pouze rádia s nízkou SR se mi nepodařilo zachytit.
... celý článekV prvním díle tohoto seriálu jsme si napsali, proč je dobré používat satelitní USB/PCI přijímače TBS 5927 a jemu podobné. Dnes si napíšeme něco o základním programovém vybavení. Nejprve je potřeba stáhnout si driver, bez něhož vám přijímač fungovat nebude. Následně se už vrhneme na to zajímavější - skenovací software Easy Blindscan, přičemž další dva skenovací programy si necháme zase až na třetí díl.
... celý článekZabýváte-li se vážněji satelitem, po čase zjistíte, že vám nebude klasický přijímač stačit. Satelitní lovec totiž potřebuje specifickou funkci s názvem blindscan, neboli slepé vyhledávání, vyhledávání bez zadání parametrů. Přijímače disponující touto funkcí naleznou kanály bez zadání frekvence, symbolové rychlosti, polarizace a FEC. Důležité je, aby bylo vyhledávání rychlé a kompletní a to už jsou vlastnosti, ve kterých se přijímače vybavené blindscanem liší.
... celý článekKompletní předpověď nalezente na www.dxinfocentre.com
(c) dxing.cz 2025