Jo jo, ale já věřím, že se to teď rozjede. Chápu, že byly k publikaci softu dotlačeni fanoušky, protože se už nebylo možný dokola vymlouvat, že to ještě není. Za mne je to ale moc pěkné. Dělám s tím teď denně. Odložil jsem na čas Persea a používám RSPdx. Těším se na další verze. Já si nemyslím, že to vyvíjí přímo ti starší pánové s SDR Play a myslím si, že na to někoho mají. Ale možná je vývoj taK složitý a finančně náročný, že to jde pomalu... Těžko říct. Nakonec SDR Uno bylo už hotové, tohle je zcela nové. Za celou dobu používání mi to nikdy nespadlo, nezamrzlo, takže pustili fakt odladěnou verzi. Tak nezbývá než se těšit na další :-)
Oprava - ne SDRPLAY,ale RSP (mimo první verzi 1)
Celkem se mi to líbí, byť tam pár věcí, které bych i v první verzi očekával chybí - např možnost uložení frekvence do paměti. Autoři slibují, že vše a ještě mnohem více bude v dalších verzích. Velmi se ale obávám, že při stávajícím tempu vývoje se dalších verzí nemusím dožít :). Tento software anoncují již mnoho let a až nyní vypustili tuto ochutnávku. Takže tipuji další verzi za rok či dva. No, třeba se mýlím. Do kuchyně jim nevidím, ale z těch prezentací na YT bych řekl, že to vyvíjí parta důchodců - možná proto to zběsilé tempo. To není nic proti starším lidem, já už jsem taky skoro důchodce. Možná by mezi sebe mohli pustit nějaké mladší programátory - třeba se spojit s tím, co vyvíjí ten níže uvedený program. Ale jak říkám, vím prd, jaký je důvod toho "šíleného tempa". Každopádně jsem rád, že je na světě další SDR program, který běží i pod Linuxem (a zatím se mi zdá, že stabilně, bez pádů, tuhnutí a pod.). Zatím mohu Linuxákům doporučit SDR++ (https://www.sdrpp.org) - umí toho spoustu.
Ještě poznámka - ten Connect je samozřejmě jen pro SDRPLAY (na rozdíl od toho ++ , který běží snad se vším). Zdejší čtenáři to jistě vědí, ale u videí na YT si pár lidí stěžovalo, že jim to nechodí s klíčenkou a pod.
Kompletní předpověď nalezente na www.dxinfocentre.com
(c) dxing.cz 2024